Zahradní hnojiva

Jak správně hnojit zahradu ?

Rozmach moderní organické i anorganické chemie v posledních letech silně ovlivnil zahradnictví jak v hobby, tak i profesionální sféře. Na tomto webu najdete základní postupy a tipy, jak na hnojení okrasných rostlin i na hnojení zeleniny nebo ovoce. Pokud Vás zajímá v poslední době velmi modní  termín „Biozahrada“ prosím nepokračujte dále a opusťte náš web. Na něm totiž najdete postupy chemických i organických hnojiv vedoucích k jednomu cíli – maximalizaci růstu či výnosu.

Důležitá je samozřejmě půda – zemina, ve které ovoce, zeleninu i okrasné rostliny pěstujeme. Je tedy samozřejmé, že se o půdu musíme dobře starat – kypřit, rýt, zalévat a doplňovat organickou hmotou.

Jen chemická hnojiva dobré výsledky nezajistí, s tím je třeba počítat. Hnojením je třeba zajistit optimální reakci půdy, která bývá většinou neutrální – ale vždy to neplatí. Třeba rododendrony nebo azalky vyžadují kyselejší půdu . Je tedy nutné zajistit vhodnou reakci nejen hnojením průmyslovými a zahradními hnojivy, ale i vápněním půdy a přísunem organické hmoty ve formě rašelin , kompostů nebo štěpky